Najmladší a starší žiaci na pretekoch v Trenčíne

Po dlhých týždňoch bez pretekov sa družstvá najmladších a starších žiakov predstavili na tartanovom ovále Športového gymnázia v Trenčíne.

 

 

Najmladší žiaci

Body do hodnotenia družstiev na 60-metrovej trati pripísali Filip Németh (5. miesto, čas 9,54 s) a Nela Škultétyová (7. miesto, čas 9,78 s). V behu na 150m sa výborne darilo Veronike Harantovej, ktorá disciplínu vyhrala (čas 23,75 s) a body si pripísala aj Rebeka Bőhmová (6. miesto, 23,43 s). Filip Németh bodoval aj v behu na 600 m (4. miesto, čas  2:09,90 min). Tisícka priniesla body vďaka 5. miestu Dávida Šiatinského (4:41,74 min) medzi dievčatami bola najrýchlejšia Agáta Segešová (4:01,38 min). Nad prekážkami na 60m sa darilo Veronike Harantovej (3. miesto, 12:53 s). V chôdzi na 1000m si pre body dokráčala Emi Zubčáková (2. miesto, 6:47,69 min).

Filip Németh bol úspešný aj v skoku do diaľky. Výkon 387 cm stačil na 2. miesto.  V guliarskom sektoresme mali doch žiakov a obaja bodovali: Peter Lackovič (3. miesto, 7,44 m) a Dávid Šiatinský (7. miesto, 4,83 m). V hode kriketovou loptičkou sa im darilo ešte viac, Peter vyhral výkonom 31,64 m a Dávid bol piaty výkonom 27,39m. Kriketka vyhovuje aj dievčatám, Nela Škultétyová vyhrala výkonom 33,36m.

Na záver sa na štart postavili aj štafety, na trati 4x60m naša štvorica Harantová, Ševčíková, Segešová, Bőhmová vyhrala časom 37,78 s.

Ďalšie dosiahnuté výkony

60m
– Martin Bočkay, 10,65 s
– Matej Antala, 11,79 s

– Laura Ševčíková, 9,98 s (len 5 stotín za bodovaným umiestnením)
– Agáta Segešová, 10,37 s
– Rebeka Bőhmová, 11,12 s
– Emi Zubčáková, 11,70 s
– Viktória Antalová, 12,04 s
– Laura Brindžáková, 12,64 s

150m
– Martin Bočkay, 29,91 s

– Laura Brindžáková, 31,39 s

Skok do diaľky
– Peter Lackovič, 325 cm
– Martin Bočkay, 277 cm
– Matej Antala, 205 cm

– Nela Škultétyová, 340 cm
– Laura Ševčíková, 332 cm
– Zoja Bezáková, 297 cm
– Viktória Antalová, 208 cm

Hod kriketovou loptičkou
– Matej Antala, 11,41 m

– Viktória Antalová, 8,78m

Celkové poradie družstiev – najmladší žiaci:

1. AC Stavbár Nitra 100
2. Slávia šport. gymnázium Trenčín 90
3. Atletický oddiel Partizánske 57
4. ŠK Jablonica 45
5. Atletický club Nové Zámky 42
6. Atletický klub Zlaté Moravce 32
7. Atletika ŠK Skalica 22
8. AK AŠK Slávia Trnava 20
9. TJ Družba Piešťany 15
10. Megy Sport s.r.o. Dunajská Streda 12
11. Funny athletics Piešťany 8
12. Atletický klub Šurany 6
13. Atletický klub Bojničky 3

najmladšie žiačky:

1. Atletický club Nové Zámky 120
2. Atletický klub Bojničky 89
3. AK AŠK Slávia Trnava 88
4. Atletický oddiel Partizánske 70
5. Slávia šport. gymnázium Trenčín 49
6. Funny athletics Piešťany 35
7. Atletický klub Zlaté Moravce 34
8. Atletika ŠK Skalica 33
9. ŠK Jablonica 24
10. Detský atletický klub Tlmače 22
11. AC Stavbár Nitra 22
12. Atletický klub Šurany 7
13. TJ Družba Piešťany 7
14. Megy Sport s.r.o. Dunajská Streda 0

Starší žiaci

Súčasne s najmladšími pretekali vo svojej kategórii aj starší žiaci, kde sme tiež mali svoje zastúpenie. Jakub Michalík v behu na 60 m dosiahol deviaty najrýchlejší 8,22 s a získal 2 body do hodnotenia družstiev. Darilo sa mu aj na 150 metrovej trati, kde časom 18,97 s skončil štvrtý a pripísal si ďalších 7 bodov.

Štyri body za siedme miesto získal Filip Drábik, keď 300 metrov zabehol v čase 45,26 s. Sára Šebestová si výborne počínala na 600metrovej trati, čas 47,02 s ju dostal až na tretiu priečku (8 bodov). Bodovali aj Simona Seidlová, keď 800m zabehla za 2:52,93 min (5. miesto, 6b) a Lenka Horniaková 3:04,90 min (8. miesto, 3b).

V diaľkárskom sektore bodovali Jakub Michalík (423 cm, 8. miesto, 3b), Sára Šebestová (434 cm, 6. miesto, 5b) a Karin Králová (427 cm, 8. miesto, 3b)

Ďalšie dosiahnuté výkony:

60m
– Karin Králová, 8,94 s
– Nia Vaculčiaková, 9,39 s

150m
– Filip Drábik, 21,02 s

– Sára Šebestová, 21,34 s
– Karin Králová, 21, 56 s
– Simona Seidlová, 23,87 s

800 m
– Dávid Šiatinský, 2:56,14 min
– Daniel Bobok, 3:33,93 min

100m prekážky
– Nia Vaculčiaková 20,41 s

Vrh guľou 3 kg
– Sofia Seidlová, 6,08 m

Vrh guľou 4 kg
– Daniel Bobok, 5,98m (5 bodov)

Celkové poradie družstiev – starší žiaci:

# Oddiel Body
1. CVČ Brezová pod Bradlom 259,5
2. Atletický club Nové Zámky 168,5
3. AK AŠK Slávia Trnava 138
4. Slávia šport. gymnázium Trenčín 64
5. AC Stavbár Nitra 56
6. TJ Družba Piešťany 27
7. Atletický oddiel Partizánske 21
8. ŠK Jablonica 7
9. Atletický klub Šurany 7
10. Atletický klub Zlaté Moravce 5
11. Atletický klub Bojničky 4
12. Detský atletický klub Tlmače 2
13. ŠK ŠOG Nitra 1
14. Slovan Duslo Šaľa 0
15. Individuálny člen SAZ 0

Staršie žiačky:

# Oddiel Body
1. Atletický klub Bojničky 240,5
2. Slávia šport. gymnázium Trenčín 125
3. AC Stavbár Nitra 112
4. Atletický club Nové Zámky 83,5
5. AK AŠK Slávia Trnava 64
6. ŠK Jablonica 51
7. Atletika ŠK Skalica 46
8. TJ Družba Piešťany 29,5
9. Miestny ŠK Borský Mikuláš 27
10. Atletický klub Zlaté Moravce 25
11. Atletický oddiel Partizánske 25
12. ŠK ŠOG Nitra 4
13. Atletický klub Šurany 2,5
14. Naša atletika Bratislava 0

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.