Mierový beh v Partizánskom

Peace Run (Mierový beh) je najdlhší štafetový beh s horiacou pochodňou, ktorý prebieha cez viac ako 160 krajín sveta . Jeho poslaním je prekonávať kultúrne a náboženské hranice medzi jednotlivými národmi, ľuďmi alebo hranice v nás samých. Je inšpiráciou k hľadaniu toho, čo nás spája, čo v skutočnosti vyjadruje slovo „mier “ a ako ho môže každý z nás v bežnom živote napĺňať.

Toto symbolizuje Mierová pochodeň putujúca z krajiny do krajiny, od človeka k človeku, od srdca k srdcu. Medzinárodný tím bežcov ju nesie a odovzdáva všetkým, ktorí sa chcú k tejto myšlienke pripojiť. V piatok 30. júla 2021 opäť zavítali do Partizánskeho. Na atletickom štadióne ZŠ Rudolfa Jašíka na Obuvníckej ulici ich privítal poslanec TSK i Mestského zastupiteľstva a člen Mestskej rady Erich Dvonč. Do Partizánskeho prišla skupina 22 bežcov na trase Žarnovica – Horné Hámre – Veľké Pole – Horná Ves – Partizánske – Chynorany – Topoľčany.
Naši atléti sa pripojili od atletického areálu smerom k námestiu až ku Kauflandu. Mesto aj Atletický oddiel prevzali posolstvo mierového behu.

 

 

Loading

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.