Mladí atléti na sústredení

Veľká skupina atlétov a trénerov Atletického oddielu Partizánske odcestovala v piatok 20. apríla večer do talianskeho strediska Lignano Sabbiadoro na jarné týždňové sústredenie.

Atletický oddiel Partizánske sa postupne rozrastá, veď na štyroch tréningoch počas pracovného týždňa sa vystriedajú tri desiatky mladých atlétov všetkých žiackych a dorasteneckých kategórií. Aj preto sa vedenie oddielu opätovne rozhodlo pripraviť jarné sústredenie v Taliansku, kam 16 detí a 9 dospelých (trénerov a rodičov) odcestovalo v piatok večer. V známom letovisku Lignano Sabbiadoro ich však nečaká dovolenka a relax, ale náročný týždňový program.

Trénerka a zároveň predsedníčka AO Partizánske Jana Seidlová nám pred odchodom načrtla, aký bude program sústredenia: „Každé ráno pred raňajkami  nás čaká 4-kilometrový beh a rozcvička, predpoludním absolvujeme  dvojhodinový tréning na pláži  a popoludní  90-minútovka  opäť na pláži, alebo na tartanovom ovále neďalekej školy.“   Okrem toho sú pripravené rozbory tréningových jednotiek. To všetko prispeje k nárastu výkonov a k lepším umiestneniam na pretekoch, ktoré sa postupne rozbiehajú.

Jana Seidlová„Hneď po návrate z Talianska odchádzame na 1. kolo súťaže družstiev Západoslovenského atletického zväzu starších žiakov  v Nových Zámkoch, kde nás budú reprezentovať Nia Vaculčiaková, Simona a Sofia Seidlové, Petra Znášiková, Júlia Lišiaková, je možné, že zostavu doplní mladšia žiačka Sára Šebestová , z chlapcov  Marko Ťarcha, Jakub Michalík, nováčik v družstve Dávid Melichárek a tím doplní mladší žiak Filip Veselý.

V Nových Zámkoch sa predstavia aj najmladší žiaci. Tí sa pod vedením trénerskej dvojice Martin Drábik a Ján Minárik  pripravujú na „domácej pôde“ ľahkoatletického štadióna Základnej školy Rudolfa Jašíka na Obuvníckej ulici. Nominácie na preteky sa budú upresňovať počas budúceho týždňa.

Sústredenie v Taliansku absolvuje spolu s našimi atlétmi aj šestica atlétov z Nového Mesta nad Váhom.

text a foto:
Martin Znášik

 

 

 1,859 videní celkom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.