Beh do oblakov – Bojnice

Atletický oddiel Partizánske s podporou Kúpele Bojnice a.s. a mesta Boojnice
vás pozýva na

edit: 5.10.2020, 19:20 h

Milí priatelia!

V sobotu 10. októbra 2020 sa uskutoční prvý ročník Behu do oblakov v Bojniciach. Keď sme ho začiatkom leta začali pripravovať, nevedeli sme, koľko komplikácií nás čaká v súvislosti ochorením Covid-19 a s tým spojenými nariadeniami.

Na úvod pozitívna správa: Beh do oblakov sa bude konať ako riadny pretek. Bohužiaľ sme boli nútení 30. septembra zastaviť prihlasovanie a preteky absolvujeme v obmedzenom režime. Preteky budú rozdelené na dva samostatné behy  podľa dĺžky zvolenej trasy: 5 km a 10 km.

Dovoľujeme si vás upozorniť na dôležité zmeny v propozíciách.

Trať na 5 km:
Prezentácia bude v čase od  9:30 h do  10:45 h. 
Štart sa uskutoční o 11:00 h.

Trať na 10 km:
Prezentácia bude v čase od  11:00 h do 12:00 h.
Štart sa uskutoční  o 12:15 h.

V súčasnej situácii nie je možné zabezpečiť sprchy a šatne. Priestor na odkladanie vecí bude zabezpečený. Pretekári sú povinní dodržiavať a rešpektovať hygienické opatrenia – dezinfekcia rúk, odstup 2 m, musia mať prekryté horné dýchacie cesty pri prezentácii, na štarte a pri dobehnutí do cieľa.

Vzhľadom na nariadenia ÚVZ SR z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19 a  v súvislosti s opatreniami nie je možná účasť viacerých pretekárov, ako bol stanovený limit v propozíciách. Beh sa uskutoční len s povoleným počtom účastníkov. Ostatným bežcom, ktorí sa chceli zúčastniť Behu do oblakov, ale z dôvodu naplnenia počtu už nemajú možnosť registrovať sa, sa ospravedlňujeme.

Napriek tomu všetkému sme presvedčení, že sa nám podarilo pripraviť všetko tak, aby účastníci Behu do oblakov boli spokojní, a tiež veríme, že o rok sa Beh do oblakov  uskutoční v pôvodne plánovaných počtoch pretekárov.

Za organizačný tím
Jana Seidlová


Kompletné propozície nájdete na priloženom linku.

 1,517 videní celkom