Večerný beh Partizánske s účasťou 320 pretekárov

Za dodržania všetkých hygienických opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva sa v sobotu 12. septembra 2020 konal Večerný beh Partizánske, ktorého organizátorom bol Atletický oddiel Partizánske za veľkej podpory Mesta Partizánske, Mestskej umeleckej agentúry, Technických služieb mesta Partizánske a veľkého množstva sponzorov.

Popoludnie a podvečer patrili detským behom. Celkom 110 žiakov základných a stredných škôl sa postavilo na štart svojho behu. V porovnaní s minulým rokom organizátori začali s prípravami skôr a tak aj deti štartovali spod veľkej nafukovacej brány, rovnako ako dospelí. Podľa veku boli pripravené 4 trate – 300, 500, 1000 a 2000 metrov. Najväčšie zastúpenie mali športové kluby – organizátorský Atletický oddiel postavil na štart 19 pretekárov a HK Slávia Partizánske 11.

Večerný beh Partizánske

Krátko po západe slnka sa v štartovom priestore začali zhromažďovať bežci prihlásení do hlavného behu na 10 km a hobby behu na 5 km, na štart sa postavilo celkom 210 pretekárov (122 mužov a 88 žien) všetkých vekových kategórií. Najstaršími účastníkmi boli 65 ročná Marta Kočiová a 70-ročný Rudolf Petrikovič.

Večerný beh Partizánske otvoril primátor mesta Jozef Božik, ktorý sa aj tento rok zhostil úlohy štartéra. V porovnaní z minulým rokom organizátori pozmenili trať. Tá viedla z Námestia SNP ku športovej hale a po hrádzi rieky Nitry až na sídlisko Šípok. Tam sa bežci otočili a cez mestskú časť Štrkovec sa vrátili späť do parku J.A Baťu a na pešiu zónu. Desiatkári tento okruh absolvovali dvakrát. Absolútnym víťazom behu na 5 km sa medzi mužmi stal Jozef Šovčík z Prievidze, najrýchlejšou ženou bola Mária Kováčová (Sheruns). Desaťkilometrovú trať najrýchlejšie prebehli Vladimír Kováč (ŠK Achilles Handlová) a Katarína Balážová (X-runners Brodzany).