Večeru športovcov v Partizánskom kraľovala atletika

Osemnásty ročník čitateľskej ankety Športovec Partizánskeho za rok 2018, ktorú organizuje Komisia pre podporu športu pri MsÚ v Partizánskom v spolupráci s redakciou týždenníka Tempo zaradil medzi úspešných športovcov aj členov Atletického oddielu Partizánske a ďalších atlétov z Partizánskeho, ktorí reprezentujú iné kluby. A počínali si veľmi úspešne.

Víťazkou najmladšej vekovej kategórie (do 15 rokov) sa stala žiačka ZŠ Veľká okružná Partizánske Paulína Avenová (ŠK ŠOG Nitra), ktorá patrí medzi slovenskú chodeckú špičku. Je halovou majsterkou Slovenska na 2000m, na letných MSR vyhrala aj na 3000m a medzi dorastenkami skončila tretia (!) na 5000 metrovej trati. Paulína v čitateľskej ankete dostal 506 hlasov.

Kategóriu od 15 do 19 rokov vyhrala žiačka Gymnázia Partizánske Andrea Švecová (ŠK ŠOG Nitra), ktorá je všestrannou atlétkou. Získava úspechy na krátkych tratiach aj v sedemboji. Patrí jej dvanásť slovenských majstrovských titulov v kategóriách od starších žiačok, cez dorastenky až po juniorky. Na halových Majstrovstvách SR skončila ako 15-ročná na druhom mieste v kategórii žien v behu na 800m a bola členkou víťaznej štafety 4x400m. V hladkej štyristovke splnila limit na Majstrovstvá Európy v kategórii U18, kde však pre nízky vek nemohla štartovať. Andrea v ankete dostala 632 hlasov, čím sa stala absolútnou víťazkou ankety.

V kategórii nad 19 rokov skončil prvý Matúš Opavský (ŠK ŠOG Nitra). napriek zraneniu, ktoré ho v poslednom období trápi, patrí k najrýchlejším slovenským juniorským šprintérom. Je halovým majstrom SR v behu na 60m aj 200m, v štafete 4×200 m získal 4. miesto. Aj na letných Majstrovstvách SR získal 1. miesto v štafete 4 x 100m. Matúš od čitateľov dostal 624 hlasov.

Víťazi ankety: Paulína Avenová, Matúš Opavský a Andrea Švecová. (Foto Martin Znášik)

Okrem toho boli v ankete nominovaní aj ďalší atléti z Partizánskeho – Simona Seidlová (5. miesto, kat. do 15 rokov) a Pavol Slivka (4. miesto, kat. 15-19 rokov). Veríme, že aj v tomto roku sa nielen im, ale aj všetkým ostatným atlétom a atlétkam z Partizánskeho podarí získať pekné úspechy, aby sme aj o rok tešili z ocenení na pôde mesta.

Nesmieme zabudnúť ešte na jedno ocenenie. Mesto Partizánske ocenilo aj viacerých súčasných i bývalých hráčov, trénerov, funkcionárov, či členov klubov pôsobiacich na území mesta. Medzi nimi bol aj dlhoročný aktívny pretekár a v súčasnosti tréner nášho Atletického oddielu Partizánske Vladimír Ištván. Všetci v klube mu spoločne blahoželáme a ďakujeme za chvíle strávené s mládežou. Veríme, že ešte dlho bude odovzdávať svoje skúsenosti všetkým záujemcom o atletiku.

Vladimír Ištván preberá plaketu od primátora mesta Jozefa Božika. (Foto Juraj Benada)
Sme jeden tím. Tréner Vladimír Ištván (v hornom rade tretí zľava) medzi svojimi zverencami. (Foto: Jozef Švec)

 2,045 videní celkom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.