Večerný beh Partizánske

Večerný beh Partizánske

 

 Atletický oddiel Partizánske od roku 2019 organizuje verejné bežecké preteky v Partizánskom. 9. septembra 2023 podvečer nastúpia na štartovú čiaru na pešej zóne Námestia SNP na rôzne dlhé trasy desiatky a stovky pretekárov v rôznych vekových kategóriách.

Detská atletika

Pre najmenšie deti pripravujeme na Námestí SNP už v poludňajších hodinách detskú atletickú škôlku, zameranú na hod vortexom, skok do diaľky a beh cez prekážky.

300, 500m, 1000m

… sú dĺžky detských okruhov. Najkratšia trasa je vytýčená „okolo fontány“ popred Dom kultúry a mestský úrad a vracia sa do priestoru štartu/cieľa pri hoteli. Stredná a najdlhšia trasa začínajú rovnako, ale pokračujú až okolo Pomníka padlých hrdinov. Okruh meria 500 metrov, takže najstaršie deti ho bežia dvakrát.

Hobby beh – 5 km

Trasa hobby behu začína na Námestí SNP pri hoteli. Odtiaľ smeruje po Februárovej ulici popri pošte a športovej hale až na hrádzu. Po nej (po novom cyklochodníku) pokračuje k lavičke smerom ku Salašu a popod horu sa vracia k mostu z kostolom. Odtiaľ pokračuje ulicami ms. časti Štrkovec ku pohostinstvu Cigánka a po Rooseweltovej, Októbrovej a Hviezdoslavovej ulici sa vracia do cieľa na Námestí SNP.

Hlavný beh – 10 km

Pretekári v tejto kategórii štartujú samostatne a trasu hobby behu absolvujú dvakrát.

Nordic walking – 5 km

Od roku 2021 sme do programu Večerného behu zaradili aj „paličkársku“ kategóriu Nordic walking, pretože nadšencov tejto pohybovej aktivity je v Partizánskom a okolí tiež dosť.

Novinka:
Firemný beh (súťaž družstiev)

Jubilejný piaty ročník si tiež pýta nejakú novinku. Preto podľa vzoru iných miest sme sa rozhodli vyhlásiť súťaž družstiev / firemných tímov. Pretekári, ktorí pracujú v jednej firme (štátnej či mestskej organizácii, zastupujú jeden športový klub, občianske združenie, alebo len chcú spoločne vytvoriť bežecký tím) sa môžu súčasne s individuálnym štartom prihlásiť aj do firemného behu. V družstve musia byť minimálne 3 a maximálne 5 pretekári štartujúci v rovnakom behu (hobby – 5 km alebo hlavný 10 km). V cieli sa vyhodnocuje poradie podľa troch najrýchlejších časov v družstve. Do firemného behu sa prihlasuje bez rozlíšenia pohlavia a veku.

Oslovte preto svojich kolegov a priateľov a využite možnosť spoločne stráviť septembrový sobotný večer.

4. ročník – 11. september 2022

 

3. ročník – 11. september 2021

  • Výsledky – detské behy D7, D9, D11, D14, hlavný pretek (10 km), hobby pretek (5 km) a Nordic walking (5km)

2. ročník – 12. september 2020

1. ročník – 25. september 2019